top of page

Шановні батьки!


      Прийом дітей до закладу дошкільної освіти проводиться лише при наявності довідки про стан здоров’я дитини.


Прийом дітей до груп:
– з 7.30 до 8.30 ранку
– повернення додому з 16.00 до 17.30
– доступ на територію дошкільного закладу з 8.30 до 16.00 ЗАБОРОНЕНО;
– дітей до дошкільного закладу приводять та забирають ТІЛЬКИ дорослі члени родини;
– прийом дітей вранці та передача дітей в кінці дня буде здійснюватися на території закладу за межами будівлі;
– забороняється перебування батьків та супроводжуючих осіб на території закладу без засобів індивідуального захисту (маски або респіратора);
– вимагається дотримання принципу фізичного дистанціювання;

     Діти, в яких при температурному скринінгу буде виявлено      температуру вище 37,2 С та матимуть ознаки нежиті, кашлю в дошкільний заклад не допускатимуться;
Батьки забезпечують дітей змінним взуттям та чистим одягом.
    В дошкільний заклад діти приймаються без іграшок і без засобів пересування ( велосипеди, самокати, візочки), без їжі і смаколиків.

План роботи для старшої групи «Квіточка»

 

  1. Перегляд вебінару «Дидактичні ігри на розвиток мовлення в корекційно-ігровій діяльності дошкільників» Інтернет ресурси

https://vseosvita.ua/webinar/didakticni-igri-na-rozvitok-movlenna-v-korekcijno-igrovij-dialnosti-doskilnat-72.html

2.  Ознайомлення з дослідом «Вулкан» https://www.pedrada.com.ua/article/2322-dosldi-z-vodoyu-dlya-dtey

3. Перегляд вебінару «Ознайомлення дітей з природою» https://naurok.com.ua/oznayomlennya-ditey-doshkilnogo-viku-z-prirodoyu-100410.html

 

4. Методика ознайомлення дітей з казками https://studfile.net/preview/5721461/page:15/ 

 

5. Ознайомлення з творами Л.Українки для дошкільників. http://gai.dp.ua/zolota-kolekcziya-lesya-ukra%D1%97nka-virshi-dlya-ditej.html

 

6.Ознайомлення з творами Н.Забіли для дітей https://vseosvita.ua/library/konsultacia-natala-zabila-saslivij-dar-tvoriti-dla-ludej-165230.html

 

7. Ознайомлення з методикою виховання М.Монтессорі https://shkolaradosti.ua/ua/novini/metodika-montessori-dlya-rozvitku-ditini-doshkilnogo-viku/

 

8. . Консультація батьків «Як розвинути впевненість у дитини»

Онлайн ресурс (https://www.youtube.com/watch?v=XBOLJAxXbqI))

 

9. Формування електронної папки оповідань В.Сухомлинського

  https://zhitomir-online.com/podiyi/82003-klischi-scho-potribno-znaty-ta-yak-uberegtysya.html

Підготуйте дитину до дитячого садка

Ви вирішили віддати свою дитину до дошкільного закладу або в групу раннього віку. Утім, постає запитання: як сприйме дитина те, що мама, яка була завжди поруч, тепер з'являтиметься лише ввечері, а замість неї потрібно бути з вихователем та ще з десятком інших хлопчиків та дівчаток, кожен з яких також вимагає уваги. Отже, відбувається адаптація, і що це таке?

Адаптація — це пристосування організму до нових обставин, а для дитини дошкільний заклад саме і є новим, ще невідомим простором, з новим оточенням, новими взаєминами. Адаптація включає широкий спектр індивідуальних реакцій, характер яких залежить від психофізіологічних і особистісних особливостей дитини, від сімейного ставлення, від умов перебування в дошкільному закладі.    І тому кожна дитина звикає до дошкільного закладу по-своєму. Діти 2—3-х років відчувають страх перед незнайомими людьми і новими ситуаціями спілкування. Саме ці страхи і є однією з причин важкої адаптації дитини в групі. Відповідно дитина отримує стрес, і це призводить до того, що вона стає збудливою, плаксивою, частіше хворіє, позаяк це негативно впливає на захисні сили дитячого організму.

Для емоційно нерозвинутих дітей адаптація, навпаки, відбувається легше — у них нема сформованої прихильності до матері. Що більше розвинутий емоційний зв'язок з мамою, тим важче відбуватиметься адаптація. На жаль, не всі діти можуть витримати проблеми адаптації, і це може призвести до розвитку неврозу у дитини. Якщо протягом року дитина не адаптувалася до дошкільного закладу, то це є сигналом для батьків. Отже, потрібно звернутися до фахівців. Вельми важко звикають до дошкільного закладу єдині в сім’ї діти, особливо, ті, якими дуже опікуються, залежні від мами, ті, які звикли до постійної уваги, невпевнені в собі.

Гірше від усіх почуваються в дошкільному навчальному закладі діти з флегматичним темпераментом. Вони не встигають за темпом життя дошкільного закладу; не можуть швидко одягатися, збиратися на прогулянку, їсти. А якщо вихователь не розуміє проблем такої дитини і починає заставляти дитину щось робити скоріше, то стрес виявляється ще сильніше. У результаті дитина стає заторможеною і в'ялою, безучасною.

Якщо ви помітили, що у вашої дитини є проблеми з адаптацією, зверніться до вихователя якомога раніше і запитайте, як краще допомогти дитині подолати цей адаптаційний період. Запропонуйте вихователю звернути на дитину більше уваги. Фактором, який ускладнює процес адаптації, можуть бути і конфлікти в сім’ї, не спілкування батьків. Діти з таких сімей ведуть себе невпевнено, нерішуче, багато хвилюються. Якщо у дитини нервове захворювання, то віддавати її до дошкільного закладу потрібно не раніше від 3 років — дівчинку і 3,5 року — хлопчика.

Якщо єдина дитина в сім'ї часто хворіє, має страхи, то її входження в групу має бути поступовим. Спочатку її потрібно привести в дитсадок, ознайомити з груповою кімнатою, вихователем, дітьми; розглянути іграшки, викликати зацікавленість до довкілля; повернутися додому. Далі кілька днів можна приводити дитину у заклад і забирати до денного сну. Залежно від поведінки дитини час перебування можна збільшувати. Удома потрібно більше гратися з дитиною в рухливі, емоційні ігри, щоб дитина в закладі не почувала себе скутою, напружено, і якщо не розрядити цю напругу, вона може стати причиною розвитку неврозу.

Саме ви. батьки, маєте пам'ятати і знати, що від сформованості навичок адаптованої поведінки та самообслуговування залежить успішність перебування дитини у дошкільному закладі. Дитині легше буде адаптуватися в колективі, якщо вона знатиме не лише імена вихователів, але познайомиться з однією чи кількома дітьми з групи ще до приходу в групу. Маленька дитина має знати, в яких випадках їй варто звертатися за допомогою до дорослого. Усі ці знання дитина може здобути, спостерігаючи за іншими дітьми під час прогулянок, а також удома, у рольових іграх з батьками.

Велике значення мають розповіді батьків про дошкільний заклад. Не можна залякувати дитину тим, що в групі щось буде не так. Так само не можна і обіцяти дитині «райського» життя в дошкільному закладі. І те, і інше однаковою мірою погано. Бо такі розповіді не відповідають дійсності, з якою дитина стикнеться в дошкільній установі. Поступово, ще до вступу до дитячого садка, дитину варто привчити до щоденних водних процедур. У період адаптації не потрібно починати загартування, а ось теплі ванночки щовечора допоможуть розслабитися та знімуть нервову напругу. Легенький масаж після ванни заспокоїть дитину перед сном.

Тривале перебування на свіжому повітрі та достатній час для самостійної рухової діяльності сприятимуть нормалізації нервово-психічного стану дитини. Батьки мають пам'ятати, що щеплення потрібно зробити заздалегідь, не пізніше, ніж за місяць до вступу дитини до дошкільного закладу.

Отже, лише у співпраці батьків і педагогів закладу можна полегшити період адаптації для дитини.

 

У ДНЗ в кожній групі створений батьківський комітет та загально садовий батьківський комітет, які є активними учасниками навчально – виховного процесу.

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДИТИНИ В ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Для вступу в ясла - садок батькам необхідно :

2.                         Подати заяву завідувачу про прийняття дитини до дошкільного закладу.

3.                         Надати копію свідоцтва про народження дитини.

4.                         З амбулаторії за місцем проживання дитини надати необхідну медичну документацію, листок щеплення, довідку щодо можливості відвідування дитиною дошкільного закладу.

5.                         З необхідними медичними документами батьки звертаються насамперед до старшої медичної сестри, яка перевіряє їх відповідальність нормативним вимогам.

6.                         Діти, які мають права на пільги:діти з сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;діти із сімей тимчасово переміщених осіб;діти батьків, які мають статус учасника бойових дій;діти із багатодітних родин;діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; інші категорії відповідно  до чинного законодавства.

7.                         Надати всі дані про особливості дитини та відомості про родину.

8.                         Познайомитися з майбутнім вихователем Вашої дитини та отримати консультацію про особливості адаптаційного періоду.

10.                     Підготувати необхідний змінний одяг, взуття, гребінець.

11.                     Згідно зі списком необхідних речей для кожної вікової групи, зібрати дитину до садочка.

Набір дітей до дитячого садочка здійснюється протягом навчального року (при наявності вільних місць). 

ПОРЯДОК ВІДВІДУВАННЯ ДИТЯЧОГО САДКА

1.                         Режим роботи дитячого садка з понеділка по п'ятницю з 7.30 до 17.30 год.

2.                         Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

3.                         Допуск дитини в дитячий садок після її хвороби здійснюється при наданні довідки від лікаря.

4.                         Оздоровлення проходить з 01.06. по 31.08. В цей час дитина може не відвідувати дитячий садок за попередньо поданою батьками заявою.

5.                         За дитиною зберігається місце у дитячому садку у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній період.

6.                         Відрахування дітей із дитячого садка може здійснюватися за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють, на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість перебування в дошкільному закладі цього типу; у разі несплати без поважних причин батьками плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

1.                         Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь, який опитує батьків про стан здоров`я.

2.                         Не приводити до садочка дітей з підвищеною температурою тіла, кашлем та іншими симптомами захворювань. Хворі діти в дошкільну установу не приймаються.

3.                         Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.

4.                         Після перенесеного захворювання діти в дитсадок приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.

5.                         Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома: батьки зобов`язані приводити дитину в дошкільний заклад чистими, охайно та по сезону одягненими.

6.                         Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.

7.                         Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.

8.                         Заборонено одягати на дітей прикраси, ланцюжки, так як все це може загрожувати життю і здоров`ю дітей, бути втраченими.

10.                     Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні негайно повідомити про це персонал дошкільного закладу.

11.                     У разі відсутності дитини без поважної причини більше 30 днів, вона вибуває з дитячого садка.

12.                     Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряти особам, що не досягли 16 років та особам у нетверезому стані.

13.                     Оплату за утримання дитини в дитячому садку необхідно здійснювати до 20-го числа місяця, так як ці кошти ідуть на закупівлю продуктів харчування для дітей.

14.                     Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.

16.                     Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.

17.                     Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників ясла-садка, дотримуватись морально-етичних норм загальноприйнятих правил спілкування.

18.                     Не можна брати іграшки, дидактичні посібники без дозволу вихователя.

19.                     Діти дошкільного віку повинні звертатися до дорослих по імені та по батькові.

20.                     Обладнання групи, іграшки, дидактичні посібники, книги, спортивний інвентар  потрібно берегти.

21.                     Про всі зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователя або завідувача. .

22.                     Виконувати правила батьківської угоди.

bottom of page